Książeczka pt. “Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej” Justyny Bednarek. Dlaczego jest ciekawe?

Dlaczego liście osiki drżą na wietrze i dlaczego pająki znajdują kryjówki w najciemniejszych kątach? Czy Matka Boża lubi borówki? Opowieści pt. Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej z www.taniaksiazka.pl Justyny Bednarek to książka, w której poznamy odpowiedzi na te i inne pytania, co może się okazać dla nas bardzo interesujące.

Ciekawe opowieści

Zawsze uwielbialiśmy słuchać i czytać ludowe opowieści i wierzenia. Interesowało nas, jak ludzie interpretują to, co dzieje się w przyrodzie. Ich opowieści ujawniają głęboką wdzięczność i pokorę wobec natury. Tak jest w przypadku polskich legend i podań o Matce Boskiej, które zebrała w swojej książce pt. “Maryjki. Opowieści o Matce Boskiej” Justyna Bednarek. Przyroda jest pełna życia, odgrywa istotną rolę w relacji z Bogiem, jest pełna:

  • fascynującego ciepła,
  • wrażliwości,
  • mądrości.

O czym są te historie?

Każda z historii opowiada o uniwersalnych i prostych wartościach, które nie są pozbawione zaskakujących i bardzo współczesnych akcentów. Autorka pisze ze specyficznym dla swojej twórczości humorem, żartobliwością i elokwencją, przemycając przy tym wiele treści ekologicznych, a nawet wplatając wątki uchodźcze. Dodatkowo wzbogaca legendę o ciekawostki dotyczące katolickich świąt maryjnych, opisując wydarzenia biblijne. nie możemy być obiektywni, Justyna Bednarek jest ulubioną autorką książek dla dzieci, ale uważamy, że jest to jedna z najciekawszych książek tego typu. Jest łatwa do czytania dla dzieci w każdym wieku, a opowiadanie jest lekkie i zabawne, podczas gdy grupa książek religijnych dla dzieci jest zbyt poważna.

Kwestie wizualne


Musimy zwrócić uwagę na twardą oprawę Marianny Oklejak i kolorowe ilustracje, które sprawiają, że książka jest doskonałym pomysłem na prezent komunijny, ale nie zapomnianym na półce. Wystarczy przesunąć palcem, by zobaczyć wnętrze. Oto ludowa baśń o Matce Bożej z twórczości Justyny Bednarek i zachwycającymi ilustracjami Marianny Oklejak, która jest pełna ruchu, humoru i dowcipu, a przy tym zaskakująco nowoczesna. Tknięte zostaną w niej takie tematy, jak odpowiedzialność, szczodrość z powodu uchodźców, piecza o zwierzęta i planetę. Czy Maryja jest pierwszym ekologiem? Co robi pająk na ścianach nieba? Kto zsyła z ludziom nieba pierogi z jagodami? Przekonajcie się sami. Książka jest zatem bardzo ciekawa i spodoba się prawie każdemu czytelnikowi, który po nią sięgnie i może się okazać bardzo pouczająca.